Facebook ile giriş yap

Giriş düğmesi, web sitenizdeki veya web uygulamanızda Facebook Giriş işlemini tetiklemenin basit bir yoludur.

Bir kullanıcı henüz uygulamanıza giriş yapmadıysa, bu düğmeye tıklamak, giriş akışını başlatarak bir Oturum Açma iletişim kutusu açar. Daha önce giriş yapmış olan kişiler herhangi bir tuş görmeyecek veya kendilerine bir çıkış düğmesi göstermeyi de tercih edebiliriz.

Oturum kapatma düğmesini oluşturursak, kullanıcılar çıkış yapmak için kullandıklarında, hem uygulamamızdan hem de Facebook’tan çıkış yaparlar.

Oturum açma düğmesi sadece JavaScript SDK’sı ile bağlantılı olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır – bir mobil uygulama oluşturuyorsak veya JavaScript SDK’mızı kullanamıyorsak, bunun yerine bu tür uygulama için giriş akış kılavuzunu izlemeliyiz.

https://developers.facebook.com/docs/facebook-login/web web sitesine giderek Facebook’un hazırlamış olduğu bir Generator yardımıyla kolayca Facebook ile giriş yap butonunu ekleyebiliriz fakat dikkat etmemiz gereken bazı yerler var beraber bu konulara da değinerek Giriş yap buton eklemeyi inceleyelim. Web siteye gittiğimizde Plugin Configurator kısmına geliyoruz. Buradan buton özelliklerini istediğimiz şekilde ayarlıyoruz.

  • Width : buton genişliği
  • Button size : boyut
  • Show Frends ekli olan arkadaşlarını göster

Buna benzer bir kaç özelik daha bulunmakta bunları deneyerek zaten test edebilirsiniz.

Get Code diyerek kodu oluşturduğumuzda karşımıza şöyle bir popup çıkacak buradan App Dashboard diyerek Make a public seçeneğini aktif ediyoruz. eğer gizlilik politikası için bir web site vermediyseniz bunu yine uygulama ayarlarından eklemeniz gerekir. Eğer birden fazla uygulamanız varsa 1. Adım yazısının altından bu uygulamalardan diğerlerini seçerek kod daki app id kısmını otomatik olarak değiştirmiş oluruz.

Adım 2 deki kısım bir önceki makalede Facebook için JavaScript SDK kütüphanesidir. Buton oluşturucu bizim için bunu otomatik olarak getirmektedir.

Bu kodların her ikisini de kopyalayarak web sitemizde giriş yap butonunu yerleştireceğimiz kısam yapıştırıyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir