Facebook Api Nedir

Facebook Api, Kendi uygulamalarını geliştiren bireylerin Facebook’la senkronize etmelerine yardımcı olan bir çalışma yöntemidir. Kişisel kullanıcıların hemen her gün kullandığı yapının geri plandaki çalışma mantığını vurgulayan api geliştiricinin daha fonksiyonel, kolay ve entegre projeler yaratmasına imkan sağlıyor. Biz Php üzerinde geliştirdiğimiz uygulama için Facebook apiyi kullanacağız. Bu yüzden Php için Facebook SDK ile çalışacağız.

PHP için Facebook SDK, PHP geliştiricilerinin Facebook girişini kolayca entegre edebilmesini ve Grafik API’sine istekte bulunmasını sağlayan güçlü özelliklere sahip bir kütüphanedir. Ayrıca, üçüncü taraflı kullanıcıya mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini vermek için kullanılan kütüphanelerden bir tanesidir. Facebook için SDK, fotoğraf ve videoları yüklemeyi ve diğer şeylerin yanı sıra Grafik API’sine toplu istekleri göndermeyi kolaylaştırıyor. PHP için SDK, PHP geliştiricilerine, belirli barındırma ortamı ve web çerçevesiyle nasıl etkileşimde bulunduğunu tam olarak kontrol eden birçok genişletilebilirlik noktasına sahiptir.

Facebook girişi, Facebook Canvas uygulaması veya Sayfa sekmesi oluşturarak bir web sitesi geliştiriyor olsanız da, Uygulamanız için Facebook SDK,  Facebook platformuna derinlemesine entegre edilmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmanızı sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir